Kępińskie Aleje

Ulica Rotmistrza Pileckiego

 

Z kępińskich alei, nie tych kasztanowców, ale przede wszystkim lipowych ciągnących się kiedyś od centrum miasta, aż daleko poza jego granice nie zostało za wiele. Z lipowej alei na Ulicy Kościuszki (ciągnącej się onegdaj od Kościoła p.w. Świętego Marcina aż do żydowskiego kirkutu) zostało chyba jedno drzewo przy parkingu przed Polomarket. Z tej ciągnącej wzdłuż Alei Solidarności, od świateł na Wieluńskiej do Krążkowych zostały nędzne resztki dodatkowo tragicznie przycięte jakiś rok temu przy parkingu przed Jysk. Na ulicy Obrońców Pokoju też kiedyś rosła aleja lipowa. Ciągnęła się aż od południowego krańca Ulicy Kwiatowej do samego Baranowa. Ile lip na niej rośnie dziś? Może żadna? Sam już nie wiem i nic mnie w tej materii nie zdziwi.

Siedzę właśnie nad uwagami do projektu Pocket Parku tworzonego przez ZSP nr 1 i odkryłem dzięki zdjęciom z www.kepnosocjum.pl, że prezentowana przeze mnie na zdjęciu aleja rosnąca na Ulicy Rotmistrza Pileckiego ma 130 lat, a nie jak dotąd myślałem 110.

Kępińskie Aleje to zupełnie inny temat na który chciałbym napisać, ale czas znajdę chyba na emeryturze, no może w wakacje.

Na zdjęciu powyżej aleja kasztanowców na Ul. Rotmistrza Pileckiego widziana od strony boiska „piachowego” ze Szkoły Podstawowej nr 1.


Poniżej zdjęcia pochodzące z www.kepnosocjum.pl ukazujące początki Kępińskich Alei Kasztanowców.

http://www.kepnosocjum.pl/photogallery.php?photo_id=1950 

 

Komentarze

Popularne posty